Co najlepsze na cellulit? Kosmetyki(kremy i balsamy) czy tabletki? A może zabiegi, dieta i ćwiczenia lub domowe sposoby?

Kobieta stosująca tabletki,dietę i ćwiczenia na cellulit

Kobiety, których dotknął cellulit wiedzą jaki to problem. A jest ich niemało bowiem dotyka on prawie 90% populacji kobiet. Wszystkie z nas, które go mają nie jeden raz zadały sobie pytanie: co najlepsze na cellulit?

Rynek ma nam do zaoferowania wiele preparatów na walkę z tym problemem, są to: kosmetyki (kremy i balsamy), tabletki. Istnieje również mnóstwo sposobów pomagających go usunąć, są to: zabiegi, dieta i ćwiczenia, domowe sposoby.

Co Najlepsze Na Cellulit?

Często mamy problem z podjęciem decyzji co będzie najlepsze na pozbycie się „pomarańczowej skórki”, a więc co stosować aby osiągnąć jak najlepsze efekty w pokonaniu jej:

 • czy kosmetyki tj. kremy i balsamy,które znajdziemy dosłownie w każdym sklepie kosmetycznym
 • czy zabiegi antycellulitowe, które oferuje nam również prawie, każdy gabinet kosmetyczny
 • czy domowe sposoby, które na pozbycie się bądź zmniejszenie jej stosowały już nasze pra-, prababcie.
 • a może coraz bardziej popularne i chwalone tabletki na cellulit, które niszczą  jego źródło tzn. działają na niego zaczynając od wnętrza organizmu
 • warto również zastanowić się nad tym czy dieta i ćwiczenia pomogą nam w tej walce a jeśli tak to w jakim stopniu

Przyjrzyjmy się więc bliżej proponowanym preparatom i sposobom.

Kosmetyki (Kremy i Balsamy) Na Cellulit.

Jak już wspomniałam wybór kosmetyków na cellulit jest bardzo duży. Kosmetyki a w tym kremy i balsamy, mają przede wszystkim za zadanie pobudzić metabolizm, podnieść temperaturę skóry, poprawić krążenie co w rezultacie spowoduje iż skóra będzie bardziej elastyczna i jędrna.

Niestety mimo stosowania kosmetyków, nasz problem nadal będzie widoczny. Wiem to z własnego doświadczenia oraz z opinii znajomych a także przeczytanych w internecie. Stosowałam już mnóstwo kremów, balsamów i żelów na pozbycie się tego problemu. I zawsze efekt był podobny: skóra owszem robiła się gładsza i jędrniejsza, cellulit stał się trochę mniej widoczny ale nie zniknął. Co gorsze po odstawieniu kosmetyku,stan skóry znowu się pogarszał.

Tabletki Na Cellulit

Według najnowszych badań tabletki na cellulit są najlepszym sposobem na walkę z nim. Dzieje się tak dlatego, że tabletki te działają „od środka”, regulując metabolizm na poziomie komórkowym. Potwierdzają to również opinie stosujących je kobiet,które można usłyszeć oraz przeczytać w gazetach czy internecie. Najmocniejszym w walce, a jednocześnie najbezpieczniejszym preparatem, który jest na rynku i na którym zostało przeprowadzonych szereg testów medycznych jest Cellinea.

Cellinea najlepsza wśród innych tabletek na cellulitCellinea są to tabletki na cellulit, które w swoim składzie zawierają wysokiej jakości, naturalne składniki, likwidujące go i powodujące, że nie wraca on nawet po skończonej kuracji. Całość kuracji trwa 8 tygodni, jednak widoczne efekty można zobaczyć już szybciej. Tabletki Cellinea posiadają najwięcej w porównaniu do innych konkurencyjnych tabletek tego rodzaju, pozytywnych opinii wystawionych przez stosujące je kobiety. Opinie te można usłyszeć od znajomych, przeczytać w internecie lub gazecie. Więcej na temat Cellinea znajdziesz tutaj lub bezpośrednio na stronie producenta, na której możesz kupić Cellinea tanio bowiem zawsze są tam jakieś promocje.

Dieta i Ćwiczenia Na Cellulit

„Pomarańczowa skórka” to przede wszystkim problem współczesnych kobiet i to w różnym wieku. Jego powstawanie to problem złożony. Wśród głównych przyczyn jego powstawania możemy wymienić: zaburzenia hormonalne, skłonności genetyczne,niedotlenienie,zaburzenia układu nerwowego,a przede wszystkim niewłaściwa dieta i brak ćwiczeń. Właściwa dieta i ćwiczenia na cellulit to bardzo ważne elementy, które w znaczący sposób pomogą nam w walce z tym problemem. Na nie bowiem mamy największy wpływ i to od nas zależy czy i jak zmienimy swój styl życia by znalazły się w nim odpowiednia, w miarę zbilansowana dieta i regularne ćwiczenia. Nie należy się jednak przerażać,nie chodzi tu bowiem o dietę pełną wyrzeczeń i „dragońskie” ćwiczenia. Czasami wystarczy tylko zmienić kilka przyzwyczajeń żywieniowych i wprowadzić regularne codzienne nawet 30 min. ćwiczenia.

Zabiegi Na Cellulit

Zabiegi na cellulit jak już wspomniałam, oferuje nam współcześnie wiele gabinetów kosmetycznych. Są to jednak zabiegi dość drogie ich cena waha się w granicach nawet 300 – 400 zł i trzeba zrobić ich kilka by było widać efekty. Nie jest to więc tanio. Nigdy nie poddałam się takim zabiegom ale z opinii osób, które korzystały z nich wiem, że są to zabiegi również bardzo bolesne. Istnieją również operacje plastyczne ale tych nie polecam tym bardziej, ponieważ nie tylko są one kosztowne i bolesne(szczególnie po zabiegu) ale mogą również powodować pewne skutki uboczne(np. blizny).

Domowe Sposoby Na Cellulit

Domowe sposoby na „pomarańczową skórkę” stosowane są już od dawien dawna, bowiem pytanie: co na cellulit? kobiety zadają sobie nie od dziś. Najbardziej znane wśród nich to:

 1. peeling z soli morskiej(polecany dla skóry normalnej),
 2. peeling cukrowy(skóra sucha i wrażliwa),
 3. fusy z kawy,
 4. aromaterapeutyczny masaż,
 5. masaż szorstką rękawicą(dość bolesny),
 6. masaż bańką chińską(również dość bolesny)

Wszystkie te sposoby oczywiście w jakimś stopniu poprawiają wygląd naszej skóry,staje się ona jędrniejsza i gładsza,niestety nie rozwiązują do końca problemu z pozbyciem się cellulitu.

Podsumowanie

A więc co najlepsze na cellulit? Podsumowując, aby się go pozbyć i aby problem ten nie wrócił, najlepszym sposobem jest połączenie kilku metod czyli: wybranie dobrego kosmetyku odpowiedniego do naszej skóry, stosowanie dobrych tabletek na cellulit, racjonalna dieta ,ćwiczenia oraz ewentualnie stosowanie jednego z domowych sposobów. Tylko w taki sposób będziemy mieć pewność, że po pewnym czasie cellulit zniknie i nigdy więcej się nie pojawi.

NA CELLULIT
PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY