Makijaż oczu, który kusi czyli jak najlepiej malować rzęsy

kobieta robi makijaż oczu

Oczy oraz to co je upiększa czyli rzęsy to bardzo ważna część naszej urody. Która z nas nie marzy by Nasze rzęsy były długie, gęste i przyciągały wzrok innych?By tak się stało w pierwszej kolejności musimy zadbać o właściwe odżywienie rzęs za pomocą odżywek do rzęs. Najlepszą odżywką, która zdobyła pierwsze miejsce w rankingu najlepszych odżywek do rzęs 2016 r. , jest odżywka Miralash. Jeśli zaczniesz ją stosować  głęboko odżywisz swoje rzęsy i osiągniesz ich wymarzony wygląd. Więcej na jej temat, min. o jej cenie i opiniach innych użytkowniczek, przeczytasz na tej stronie.

Drugą bardzo ważną rzeczą w osiągnięciu kuszącego spojrzenia jest właściwy makijaż oczu a szczególnie podkreślenie rzęs.Wydawać by się mogło, że to bardzo zwyczajna czynność.

Jednak jak najlepiej malować rzęsy by osiągnąć właściwy efekt: długich, gęstych i zalotnych rzęs, niezależnie czy używamy drogiej maskary czy tej z ciut niższej półki cenowej?

Kluczem do sukcesu jest technika nałożenia tuszu do rzęs.

A oto kilka trików jak zrobić makijaż oczu, który kusi czyli jak najlepiej malować rzęsy:

  1. Zaczynamy od wyczyszczenia szczoteczki z grudek zaschniętego tuszu. Można do tego wykorzystać zwykłą chusteczkę higieniczną, którą pocieramy delikatnie, poziomymi ruchami o szczoteczkę maskary. Chodzi o to by grudki te nie znalazły się na naszych rzęsach i nie powodowały ich sklejenia.
  2. Następnie pewnym ruchem nakładamy tusz na górnych rzęsach. Szczoteczkę z tuszem przesuwamy spokojnie od podstawy rzęs ku ich końcom. Jednocześnie wykonujemy dłonią delikatne ruchy na boki. Tę samą czynność powtarzamy po przesunięciu szczoteczki ku zewnętrznemu i wewnętrznemu kącikowi oka. To da nam pewność, że tusz został nałożony na wszystkich rzęsach, a nie tylko na ich środkowej, najłatwiej dostępnej część.
  3. Czekamy minutę i czynność tę powtarzamy dokładnie raz jeszcze. Warto w tym czasie zająć się drugim okiem. Należy pamiętać, aby przed tym przetrzeć ponownie szczoteczkę chusteczką.
  4. Rzęsy każdego oka pokrywamy 2-3 warstwami tuszu, odczekując około minutę na wyschnięcie każdej z nich.
  5. Gdy skończymy malowanie górnych rzęs przechodzimy do dolnych, które są bardziej delikatne i trudniejsze do podkreślenia. Technika nakładania maskary jest taka sama, jak przy górnych rzęsach. Z tym, że możemy tutaj nałożyć więcej warstw tuszu, aby efekt był zadawalający.
  6.  kuszący makijaż oczuPo zakończeniu malowania czyścimy szczoteczkę. Tym razem nie tylko z powstałych w czasie malowania grudek, ale z całego tuszu. Dlatego robimy to pionowymi ruchami, które pozwolą dotrzeć do każdego włoska szczoteczki.

 

 

Kiedy tusz do rzęs nie nadaje się już do użytku?

Data przydatności tuszu do rzęs,znajduje się zazwyczaj na przyklejonej nalepce do opakowania tzw.znaku PAO. Przydatność ta nie jest zbyt długa,zwykle jest to ok. 6 miesięcy od otwarcia tuszu.Gdy nie pamiętamy,kiedy pierwszy raz otworzyliśmy tusz,musimy uważnie przyjrzeć  się jego gęstości.Gdy bardzo się lepi,jest wyschnięty i sypie się powinniśmy go już wyrzucić.W przeciwnym wypadku gdy go będziemy używać nadal, na szczoteczce mogą wytworzyć się różnego rodzaju bakterie,które potem ze względu na   jej bliską styczność z oczami,mogą się do nich przedostać i spowodować różnego rodzaju podrażnienia.Nie należy również próbować dolewać wody lub innych substancji rozrzedzających tusz, napewno nie poprawi to jego konsystencji i nie przedłuży okresu używania.

Co jeszcze przyda nam się wiedzieć na temat malowania do rzęs i tuszu do rzęs:

  • gdy już pomalujemy rzęsy,należy pamiętać o dokładnym domknięciu pojemniczka,w przeciwnym wypadku dostanie się tam powietrze i tusz szybciej wyschnie
  • do zmywania tuszu zawsze stosuj odpowiednio do tego przeznaczone kosmetyki,w przeciwnym wypadku pozostałości tuszu zostaną na oczach i skórze wokół nich, powodując jej przedwczesne starzenie
  • WAŻNE: PRZYNAJMNIEJ RAZ W TYGODNIU UMYJ DOKŁADNIE SZCZOTECZKĘ I WYSUSZ,w ten sposób usuniesz dokładnie stare zaschnięte pozostałości tuszu,mogące powodować lepienie się tuszu i powstawanie grudek przy jego nakładaniu oraz zachowasz oryginalny kształt szczoteczki, która równomiernie nałoży tusz na rzęsy  

 

NA RZĘSY
PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ