Pielęgnacja twarzy: 5 zasad aby idealnie wyglądać

twarzIstnieje pięć złotych zasad aby mieć skórę wiecznie młodą, piękną i jasną. Wizażyści mówią nam wszystko razem: nie ma kosmetycznych lub pełnych makijaży które są w stanie ożywić losy nieodpowiedniej skóry. Suchość, wypryski, przebarwienia i zmarszczki są wadą , a przede wszystkim jest to rodzaj zobowiązania, które zaciągnęliśmy a  ​​nasza skóra prosi nas o zapłatę.

Wiesz, że starzenie się twarzy u kobiety zaczyna się już w wieku dwudziestu lat? Obciążają ją nie tylko lata, ale również nieodpowiednia pielęgnacja, nieodpowiednio dobrane lub słabej jakości kosmetyki, które zamiast poprawić jej stan tylko go pogarszają.

Warto również zająć się wyglądem Naszych oczu a szczególnie rzęs. To one bowiem są tak naprawdę najważniejszą częścią Naszej twarzy, która ją upiększa.  spojrzenie. Długie i grube rzęsy  możemy uzyskać używając odpowiedniej odżywki do rzęs. Jedną z nich jest Revitalash.

Jak Pielęgnować Wygląd?

Aby uniknąć znalezienia się w przyszłości w sytuacji nie do odwrócenia i trwonić pieniądze tu i tam, szukając jakiegoś magicznego rozwiązania aby odmłodzić naszą twarz, lepiej przenieść się w  czasie i zacząć od najmłodszych lat pielęgnować każdy dobry zwyczaj dbania o naszą cerę. Oczywiście, będziemy musieli utrzymać to całe Nasze życie nawet w najbardziej zaawansowanym wieku.

Na początku i na końcu dnia musimy zawsze oczyścić cerę dobrym środkiem oczyszczającym, następnie użyć toniku i zakończyć Naszą pielęgnację nałożeniem kremu na dzień  lub kremu ​​na noc. Czynność ta  nie zna w rzeczywistości ograniczeń wiekowych, jak mycie zębów lub wzięcie prysznica, kroki do pielęgnacji skóry są to nawyki, które powinny być  nabyte jak najszybciej i zawsze powinniśmy o nich pamiętać.

Czyszczenie, nawodnienie i odżywianie są  istotnym wkładem dla zdrowia naszej skóry w każdym wieku.  Problemy, które mamy z naszą cerą  zaczynają się od nienawistnych pryszczy okresu dojrzewania a kończą na kurzych łapkach dojrzałego wieku. Mamy ich tym więcej im więcej  popełnionych zostanie  przez nas błędów w codziennej pielęgnacji. Niewłaściwy płyn do mycia twarzy, źle dobrany krem ​​lub nawet ignorowanie sygnałów jakie daje nam Nasza skóra  wszystko to może sprawić że nie będziemy wyglądać tak jak tego chcemy.
W związku z tym, co zrobić by cera wyglądała zdrowo, była jasna i wolna od wad?

Pięć Kroków do „Zawsze Młodej” Skóry!

  1. Analiza: Jeśli nie wiesz, czego potrzebuje nasza skóra jak możemy Ci pomóc? Pierwszym krokiem będzie więc zrozumieć, czy mamy do czynienia ze skórą suchą, tłustą, mieszaną czy wrażliwą. Wszystkie wymienione rodzaje bardzo się od siebie różnią. W ostatnim przypadku Nasza twarz ma tendencje do łatwych zaczerwień i pękających naczynek, podczas gdy w pierwszym często czujemy ciągnięcie skóry i  w skrajnych przypadkach możemy ujrzeć początek pękania i łuszczenia.
    W przypadku skóry tłustej lub mieszanej „postawienie diagnozy” jaki mamy rodzaj naskórka jest  nieco bardziej złożone.skora-sucha

Często myślimy, że każda skóra z pryszczami i czarnymi punktami jest tłusta ale rozpoznanie nie jest tak proste jak się wydaje i podobne niedoskonałości powstałe na twarzy w rzeczywistości mogą zależeć od równowagi hormonalnej.
Tłusta cera jest natomiast identyfikowana, często się świeci, jest w szarożółtym kolorze, widać na niej dużą ilość wągrów. Agresywne produkty zalecane zazwyczaj w takich przypadkach często mogą jeszcze pogorszyć jej stan. Skóra mieszana  łączy suchą i tłustą : błyszczy w tzw. ”strefie T” na której jest najwięcej pryszczy i wągrów natomiast jest sucha i ściągnięta na pozostałej części twarzy, jest najtrudniejsza w pielęgnacji.

2. Oczyszczanie: kiedy zrozumiesz jaki masz rodzaj skóry będziesz też wiedzieć, jaki kupić detergent. Na rynku istnieją w rzeczywistości różne preparaty i każdy z nich jest przeznaczony do jak najlepszego zaspokojenia potrzeb poszczególnego typu skóry:

  • Skóra tłusta, najlepszy jest żel oczyszczający, delikatne się pieniący usunie dokładnie brud, make-up i wszystkie zanieczyszczenia, pozostawi skórę czystą, odświeżoną i bez bakterii.
  • Skóra mieszana, do jej mycia można użyć również żelu oczyszczającego, który jednak nie będzie wysuszał skóry
  • Skóra sucha, do oczyszczania jej najlepiej jest stosować mleczko kosmetyczne lub inny łagodny środek np. śmietankę
  • Skóra wrażliwa, powinno się do niej używać tylko i wyłącznie preparatów przeznaczonych do tego rodzaju cery, które najlepiej kupić w aptece.

Wiele osób uważa, że produkty do oczyszczania twarzy powinny być używane tylko w godzinach wieczornych, aby usunąć podkład, pudry i inne kosmetyki, ale nic bardziej mylnego. W rzeczywistości w nocy, gdy odpoczywamy, skóra zaczyna działać, regenerując i wyrzucając wszelkie  zatrzymane w ciągu dnia nieczystości.
Dlatego też często rano budzimy się ze skórą trochę jakby w oleju. Ważne jest zatem, aby usunąć wszystkie zanieczyszczenia również rano myjąc twarz tonikiem który to wchłania. Dzięki temu praca wykonana przez nasz organizm w nocy nie pójdzie na marne. Twarz powinna być zatem czyszczona rano i wieczorem, zawsze, nawet gdy mamy tzw. bezczynne dni w domu.

3. Złuszczanie: Powinna mu ulec wierzchnia warstwa skóry, która nazywana jest warstwą rogową i składa się wyłącznie z martwych komórek. Aby mieć zdrowy i jasny wygląd skóry ale przede wszystkim aby naskórek nasz mógł wchłonąć najlepsze kremy i zabiegi, które dzięki temu będą bardzo skuteczne, ważne jest, żeby taka warstwa była jak najcieńsza.

Dlatego konieczne jest regularne złuszczanie skóry. W tym celu możemy użyć peelingu lub nawet bardziej kompletnego zabiegu takiego jak mikrodermabrazja ale ważne jest by robić to z regularnością. mikrodermabrazjaW sieci oczywiście można znaleźć wiele rozwiązań dotyczących złuszczania: nasza rada jest oczywiście aby ich spróbować, ale zawsze sporadycznie; w codziennej pielęgnacji zawsze lepiej jest polegać na konkretnych produktach do twarzy, składających się z takich składników aby nie były zbyt agresywne i dawały najlepszy możliwy rezultat.

4. Nawilżenie i odżywianie: Skóra jest prawdziwym żywym organizmem, to co jemy i pijemy, wszystko wpływa na jej kondycję. Picie jest dla niej bardzo ważne, niezależnie od tego jaki mamy konkretnie rodzaj skóry. Wpływa ono bardzo na jej nawilżenie i odżywienie. To co jemy również przełoży się na stan naszego wyglądu, np. im więcej jemy marchewek tym bardziej nasza skóra nie będzie blada i będzie miała ładny opalony odcień. Oczywiście nie możemy zapominać o używaniu kremu do twarzy. Na rynku jest ich mnóstwo, ważne jednak by przy jego wyborze najbardziej kierować się tym do jakiego rodzaju cery jest przeznaczony.

URODA

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ