Rodzaje skóry: sucha, mieszana, tłusta, wrażliwa. Która z nich należy do Ciebie?

rodzaje-skoryZa pomocą prostego gestu można zidentyfikować typ skóry, krytycznie wybrać odpowiednie zabiegi i mieć doskonałą cerę dzięki której będziemy pięknie wyglądać.

Poznanie swojego typu skóry jest niezbędne, aby móc wybrać odpowiednie zabiegi i dbać o swoją twarz jak najlepiej. Wybór niewłaściwych produktów może nawet zrujnować zdrowie skóry. Aby zachować ją jasną, młodą i nawilżoną, ważny jest zarówno wybór odpowiednich produktów jak i podążanie za zdrową i zbilansowaną dietą.

Rodzaje skóry, Co je określa.

Zanim pójdziesz do perfumerii i kupisz kremy, serum lub określone produkty lecznicze, pierwszym krokiem do tego by mieć zdrową skórę jest rozpoznać jej typ. Poza pewnymi wyjątkami, skórę łatwo jest podzielić na pięć typów „bazowych”: normalna, sucha, tłusta, mieszana i wrażliwa, z których każdy ma specyficzne cechy i potrzeby oraz wymaga odpowiedniego leczenia i pielęgnacji.

Piękny i zdrowy wygląd to również  umiejętność zrobienia odpowiedniego makijażu a także właściwe pielęgnowanie rzęs za pomocą dobrze dobranej odżywki do rzęs. Jak wybrać  najlepszy preparat aby wydłużył i pogrubił maksymalnie Twoje rzęsy dowiesz się w tym artykule: Revitalash – Opinie, Cena , Efekty oraz Gdzie Kupić? Allegro czy Strona Producenta(porównanie odżywek).

Typy skóry określane są przede wszystkim prze trzy czynniki:

  • Woda: co decyduje o zwartości
  • Tłuszcze: odpowiedzialne za nawodnienie i miękkość
  • Poziom czułości: decyduje o wytrzymałości i odporności na działanie czynników zewnętrznych

chusteczkiAby rozpoznać swój typ skóry, rada jest taka zrób mały test: weź chusteczkę i naciśnij ją na całej twarzy tak szybko jak budzik, poniżej wyjaśnimy jaki to rodzaj i jak rozpoznać swoją skórę.

Jak rozpoznać typ skóry.

Skóra normalna i jej właściwości

Jeśli chusteczka nie ma śladu sebum, skóra należy do tego typu.

Normalna skóra jest zwarta, elastyczna, o jednolitej barwie, gładka o miękkiej teksturze. W skrócie, jeśli masz ten rodzaj skóry jesteś bardzo szczęśliwy, ponieważ jest najmniej problematyczny i najłatwiejszy do leczenia. Ten typ ma odpowiednią ilość wody i lipidów oraz umiarkowany poziom czułości, a także w przyszłości wraz z wiekiem, nie trzeba zachowywać szczególnej ostrożności, ale wystarczy postępować zgodnie z klasyczną codzienną rutyną oczyszczania i nawilżania.

Tłusta lub sucha skóra: jak zrozumieć, jakiego typu masz skórę.

Jeśli chusteczka pozostanie czysta, ale w odróżnieniu od normalnej, skóra staje się sucha i napięta, cera jest klasyfikowana jako sucha.  Ten typ może łatwo zmienić się na żółtawy kolor i jest ryzyko przedwczesnego starzenia się oraz podrażnienia: w związku z tym staje się bardzo ważne, aby utrzymać skórę nawodnioną dzień po dniu. Istotne jest, aby wybrać dobre nawilżenie i zintegrować odpowiednią ilość cieczy (wody, herbaty itp.);zarówno w ciągu lata i zimy są chwile, kiedy trzeba być bardziej ostrożnym na słońce, i zimny wiatr; oba mogą przyczynić się do dalszego wyschnięcia skóry.

Jeśli zauważysz na chusteczce plamę olejową wywołaną nadmiarem sebum produkowanego przez swoje gruczoły łojowe, zwłaszcza na policzkach, nosie i czole, twoja cera jest tłusta. Ten typ skóry jest błyszczący i tłusty i często charakteryzuje się obecnością czarnych punktów w korespondencji z obszarem T, z powodu powiększonych porów. W szczególności w okresie dojrzewania, może to prowadzić do realnego trądziku który, jeśli nie jest właściwie leczony może pozostawić blizny.pielegnacja

Dobrą rzeczą jest to, że ci którzy mają ten typ skóry nie mają szczególnej skłonności do starzenia się lub zmarszczek. Aby zachować ją matową i piękną, na co dzień, po prostu dokładnie ją oczyszczaj. Należy również zmniejszyć spożycie węglowodanów i nabiału.

Unikaj również stosowania kremu nawilżającego, który zamiast pomóc może sprawić, że będzie bardziej tłusta.

Skóra mieszana

Skóra mieszana jest to taka, którą ma większość kobiet. W tym przypadku, chusteczka będzie miała ślady łoju głównie w obszarach nosa i twarzy, ale będzie czysta, odpowiednio na policzkach.

Typ ten z łatwością jest leczony, a właściwie tylko te punkty, w których skóra jest tłusta. Na ogół są to miejsca, które są w strefie T, czyli czole i nosa; podczas gdy suche są zlokalizowane wokół oczu i policzków. Obszary najbardziej tłuste potrzebują częstego czyszczenia, a te suszone potrzebują nawilżenia i odżywienia, oczywiście nie można z tym przesadzić.

Skóra wrażliwa

Aby rozpoznać ten konkretny typ, test z chusteczką nie będzie konieczny. Rzeczywiście często przy użyciu produktów hipoalergicznych lub niespecyficznych, można zauważyć, zaczerwienienie lub stan zapalny.

Skóra wrażliwa jest szczególnie sucha, napięta, łatwo robi się podrażniona i wrażliwa. Na szczęście na rynku jest wiele produktów, które są przeznaczone do tego typu skóry. Możesz zdecydować się na dermokosmetyki lub wszystkie produkty sprzedawane głównie w aptekach, które są opracowane specjalnie dla skóry wrażliwej lub można wybrać produkty ekologiczne i naturalne. Bardzo ważne jest by zawsze zwracać uwagę na składniki w nich zawarte.

URODA

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ