Rzęsy – Piękno Naszych Oczu

rzesy1Oczy, jako że są zwierciadłem naszej duszy, potrzebują szczególnej uwagi i pielęgnacji. Należy pamiętać, że rzęsy pełnią tutaj równie ważną funkcję. Ich rola jest nieoceniona, świadczy o tym $5mld roczny zysk producentów maskary. A przecież tusz do rzęs tylko tymczasowo je wydłuża, czy tez zwiększa ich objętość.

Najbardziej porządne kobiece rzęsy są niesamowicie długie, gęste i pełne objętości. Głównym zadaniem rzęs nie jest atrakcyjny wygląd, lecz ochrona oka. Aczkolwiek, są atrybutem kobiecości, więc nic dziwnego, że z roku na rok wzrasta ilość kobiet chcących poprawić ich wygląd. Warto więc o nie dbać. Najlepszym sposobem na to by nasze rzęsy stały się piękne i kuszące jest używanie dobrej opartej na naturalnych składnikach odżywki do rzęs.

Czym Są Rzęsy i Dlaczego Są  Nam Potrzebne

Górna powieka oka zaopatrzona jest w ok. 150-250,włosków, dolna zaś w ok. 50-150. Przeciętnie, pojedyncze rzęski wypadają co ok 3-5tyg. Ich długość jest zależna od genów. Jest to jedna z dominujących cech, tak więc jeśli rodzic ma rzęsy np długie i gęste jest duże prawdopodobieństwo, że dziecko je odziedziczy. Średnia długość rzęs wynosi 1cm, lecz odnotowany przypadek najdłuższych rzęs to aż 6,4cm. Oczywiście jest to pewnego rodzaju zaburzenie genetyczne, anomalia.

Przed czym chronią nas rzęsy? Mają one za zadanie osłaniać nasze delikatne oko przed czynnikami zewnętrznymi jak kurz, małe owady, pyłki, a także roztocza, które nieustannie przebywają na włoskach, aczkolwiek nie są alarmujące dla naszego wzroku. Co więcej, zdaniem wielu roztocza są dla naszych rzęs zbawieniem, ponieważ żywią się obecnymi tam zanieczyszczeniami, zarazem wydłużając ich żywotność.

Co ciekawe, wiele wspólnego nasze ludzkie rzęsy mają z kocimi wąsikami. Tak samo jak one, są niesamowicie wrażliwe na bodźce i przy najmniejszej ingerencji w oko natychmiast się zamykają.

Skład rzęs jest identyczny jak w przypadku innych włosów na naszym ciele:

  • 97% to kreatyna
  • pozostałe 3% stanowi woda.

Rzęsy pojawiają się wyłącznie u ssaków. Zdecydowanie możemy pozazdrościć spojrzenia koniom, a nawet krowom.

Powinniśmy dbać o włosy, nie tylko na głowie ale w każdym miejscu naszego ciała tak, aby były zdecydowanie dłuższe i trwalsze. Rzęsy, o które dbamy rosną prawidłowo, oczywiście do pewnego momentu i wypełniają ubytki tam, gdzie inne wypadły.

Jak Poprawić Wygląd Rzęs?

Oto kilka prostych tricków, dzięki którym poprawisz jakość swoich rzęs.

Potrzebne:  Płyn do demakijażu na bazie oliwy z oliwek, odżywka do rzęs, oliwa z oliwek,płatki i patyczki kosmetyczne.

Każdego wieczoru poświęć chwilę rano i wieczorem, aby dokładnie zmyć makijaż, inaczej rzęsy staną się kruche i łamliwe. Uprzednio ważne jest , by zmoczyć twarz ciepłą wodą. Makijaż z okolic oczu najlepiej zmywać delikatnie wacikiem kosmetycznym. Następnie powtórz czynność wacikiem nasączanym płynem do demakijażu i zmyj make-up z oczu. Nałóż odżywkę do rzęs,najlepiej taką której skład oparty jest na naturalnych składnikach,może nią być Revitalash bądź Miralash,zobacz więcej http://najlepszedlakobiety.pl/revitalash-miralash-opinie-cena-efekty-gdzie-kupic-allegro-czy-producent/. Stosuj ją według zaleceń producenta, najczęściej jest to codziennie przez dłuższy okres czasu.

Do pielęgnacji rzęs można również stosować  dwa razy w tygodniu oliwę z oliwek. Jej niewielką ilość nanieść bezpośrednio na rzęsy. Najlepiej nacierać oliwkę bezpośrednio na rzęsy patyczkiem kosmetycznym, niczym tusz do rzęs. Po kliku minutach, gdy oliwka już wsiąknie we włoski, przemyj je ciepłą wodą. Druga opcja to pozostawienie oliwki do wchłonięcia na całą noc.

Pamiętaj, aby zmieniać tusz na nowy co pół roku, by uniknąć bakterii. Bardzo powszechnym nawykiem jest tarcie oczu. Nie należy tego robić, ponieważ naraża to nasze rzęsy na łamliwość i osłabia je. O rzęsy trzeba dbać. Regularny sen, zdrowe nawyki żywieniowe i odpowiednia odżywka do rzęs są kluczem do sukcesu w każdej sytuacji. Ma to duży wpływ zarówno na figurę i samopoczucie, jak i na nasze rzęsy.

NA RZĘSY
PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ