Unikalne właściwości Żeń-szenia – naturalnego wyciągu wchodzącego w skład Miralash

 

ekstrakt z żeń-szeniaJednym z głównych naturalnych substancji wchodzących w skład odżywki Miralash jest ekstrakt z korzenia żeń-szenia Panax. W połączeniu z ekstraktem z pokrzywy naturalnej zawartej również w tej odżywce powoduje on, że działanie preparatu jest bardzo skuteczne i szybko działa na cebulki włosowe rzęs, nie wywołując podrażnień.
Rzęsy robią się odporne na wypadanie i kruszenie, wyrasta ich więcej a co za tym idzie stają się dłuższe i grubsze. Jeśli chcesz wiedzieć więcej na temat ten odżywki zajrzyj do artykułu: „Miralash Opinie i Cena”.

Żeń-szeń – Naturalny Wyciąg Zawarty w Miralash

Roślina naturalnie występuje w Japonii, na wschodzie Rosji(przy rzece Ussuri, w Kraju Nadmorskim), w północno – wschodniej części Chin oraz na północy Półwyspu Koreańskiego. Hoduje się ją dla korzenia. W kulturze chińskiej roślina ta wykorzystywana jest w lecznictwie od ok. 4000 lat. Przyjęto tam, że dzięki niemu chińscy cesarze stosując go przeżyli długie lata.zdjęcie żeńszenia

W Europie roślina ta pojawiła w 1610r., przywieźli ją holenderscy kupcy z Japonii. Za jakiś czas stała się bardzo popularna, podawano ją nawet jako lek na niepłodność królowi Ludwikowi XIV. W wieku XIX żeń-szeń był osiemnaście razy droższy od złota.

Dopiero w latach 90-tych poprzedniego wieku trafił do Polski w okolice Lublina. Żeń-szeń rośnie bardzo długo, dopiero po 5-6 latach od zasadzenia jego korzeń nabywa wartościowych substancji leczniczych. Korzenie, najlepiej te przypominające kształtem człowieka po wysuszeniu i pokrojeniu nadają się do spożycia.

Właściwości Lecznicze Żeń-Szenia

Łacińska nazwa żeń-szeń to ”Panax”, znaczący „wyleczyć wszystko”, czy naprawdę tak jest?

W dużej mierze jest to prawda bowiem działa on wszechstronnie na wiele chorób. Jeśli będziemy go używać regularnie i odpowiednio, będziemy się cieszyć lepszym zdrowiem i formą latami. Potwierdzają to również współczesne badania przeprowadzone w wielu krajach świata min. Rosji, USA, Japonii a także w Polsce.

Zdolności te posiada on dzięki ginsenozydom, unikalnym aktywnym substancjom, które zawiera. Szczególnie cenny jest biały korzeń, bo posiada ich najwięcej. Ponadto w jego skład wchodzą: magnez, fosfor, miedź, żelazo, cynk, potas, sód, molibden, siarka, wapń, witamina B1 i B2, witamina A, witamina C i witamina E.

Razem jest to około 200 składników. Dzięki tak wielu składnikom posiada on wiele leczniczych właściwości a mianowicie:

  • działa przeciwnowotworowo,dzieki ginsenozydom powstrzymuje rozwój komórek nowotworowych,zapobiega przerzutom do innych narządów(szczególnie pomocny w leczeniu raka jelita grubego)
  • pomaga w regeneracji wątroby,która została uszkodzona przez związki toksyczne
  • dzięki wysokiej zawartości witamin i substancji odżywczych działa na skórę jak serum odmładzające a także wzmacnia cebulki włosowe i zapobiega ich wypadaniu
  • pozytywnie wpływa na nasz układ immunologiczny pobudzając go do obrony przed bakteriami i wirusami
  • chroni przed osteoporozą,substancje w nim zawarte powodują większą produkcję estrogenów,które przyczyniają się do ochrony naszych kości
  • umacnia nasz system nerwowy, poprawia koncentrację, pamięć, a ponadto wycisza nerwy
  • poprawia krążenie,obniża ciśnienie krwi,obniża cholesterol zmniejszając ryzyko wystąpienia miażdżycy
  • zmniejsza wysokość glukozy we krwi,przeciwdziałając tym samym rozwojowi cukrzycy
  • pomaga organizmowi powrócić do dobrej kondycji po przebytej chorobie lub po nadmiernym przemęczeniu
  • zwiększa potencję seksualną u kobiet i u mężczyzn

W naturalnej postaci można je przyjmować na kilka sposobów: żując, pijąc nalewkę lub herbatę. Najbardziej polecane jest jego żucie wtedy bowiem przyswajamy najwięcej składników w nim zawartych. Robimy to długo na końcu połykając. Dawkowanie to 30 gram na całą kurację, która powinna trwać ok. miesiąca i należy ją stosować najlepiej wiosną i jesienią.

Żeń-szeń kupimy z łatwością w wielu miejscach, bowiem preparatów leczniczych, które go zawierają jest bardzo wiele są to: syropy, płyny, tabletki itp.

Żeń-Szeń W Kosmetyce

Dzięki swym wszechstronnym właściwościom znalazł on również zastosowanie w kosmetyce. Dzięki temu, że regeneruje i odżywia skórę jest wykorzystywany do produkcji kremów przeciwzmarszczkowych, toników, mleczek a także balsamów np. antycellulitowych.
Poprawiając natomiast ukrwienie i obieg związków odżywczych w organizmie działa wzmacniająco i regenerująco na cebulki włosowe dlatego też wchodzi w skład szamponów oraz odżywek do włosów i rzęs. Ze względu na te unikalne właściwości zawarto go również w odżywce do rzęs Miralash .Przeczytaj więcej na jej temat.

NA RZĘSY
PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY